چاکرا Chakras

chakra-1اگه بخواهیم مفهوم چاکرارو به خوبی درک کنیم میبایست در ابتدا درک خوبی از هاله داشته باشیم بدونیم انرژی چیه چند نوع انرژی داریم و کانالهای انرژی کدامند،

در انسان دوازده چاکرای اصلی وجود دارد که هفت تای اونها بسیار مهم هستند همچنین صدها چاکرای فرعی وجود دارند که به آنها نمی پردازیم.chakra-2

مطلب بسیار ساده است، در بدن همه ما صدها نقطه تمرکز و تجمع انرژی هست که از طریق آنها انرژی به بدن وارد و یا خارج میشود که همان چاکرا نامیده شده است. چاکرا یک واژه سانسکریت به معنای چرخ گردنده یا دیسک چرخنده است.

انسان برای بقا به انرژی نیاز دارد و در بدن انسان دو نوع انرژی وجود دارد 

  1. انرژی بیو شیمیایی بدن که از گرمای آزاد شده از واکنشهای شیمیایی بواسطه غذاهایی که میخوریم تماما بوجود می آید .
  2. انرژی کیهانی، نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که در همه جا وجود دارد . بدن ما نیز یکی از دریافت کننده های این انرژیست، نکته حائز اهمیت این است که انرژی کیهانی از طریق چاکراها وارد بدن میشوند.

هاله انسان توسط چاکراها شکل میگیرد راستی هاله چیه؟ حتما تجربه کرده اید بدون اینکه کسی را بشناسید یا از قبل دیده باشید حس خوبی نسبت به او دارید این موضوع به هماهنگی طیف هاله ها مربوط است، هاله یک حوزه انرژی الکترو مغناطیسی است که بدن را احاطه کرده و از آن محافظت میکند .

 

چاکراهای اصلی عبارتند از:

  1. چاکرای ریشه رنگ: قرمز
  2. طحال به رنگ نارنجی استچاکرا
  3. شبکه خورشیدی زرد رنگ
  4. قلب با چاکرایی به رنگ سبز
  5. گلو به رنگ آبی می باشد
  6. چشم سوم نیلی رنگ است
  7. چاکرای تاج با رنگی بنفش

 

 

اینها هفت چاکرایی هستند که با وضعیت فیزیکی ما و سطوح بالاتر آگاهی در ارتباطند.

این هفت چاکرا در امتداد نخاع قرار دارند و هر کدام از این گردابهای انرژی با یک خط انرژی به نام سوشومنا که از مرکز نخاع میگذرد اتصال دارند.

هر کدام از چاکراها دو جریان انرژی کیهانی و زمینی را به داخل و یا خارج هاله تنظیم می کنند و انرژی حیاتی را برای حفظ و نگهداری کالبد فیزیکی تغییر و یا انتقال میدهند یعنی به بعدی که ماورای دنیای سه بعدی ما است.

همه افکار و احساساتمان که در زندگی  تجربه می کنیم از جمله تلخ ترین خاطراتمان، در چاکراها و سیستم هاله ای یافت میشوند، همه چاکراها بهم مربوطند و ذهن و بدن و روح را به هم ارتباط میدهند و اما کانالهای انرژی کدامند ؟کانالهای انرژی یا نادیها مسیرهای هدایت انرژی هستند سه کانال اصلی به نامهای آیدا ،پینگالا و سوشومنا که سوشومنا از قویترین آنهاست و تعداد زیادی کانالهای فرعی وجود دارند .

جنبه های مختلف وجود ما یعنی فیزیک-عاطفی-ذهنی و روحی همه با هم کار میکنند و چاکراها گذرگاهی هستند که از طریق آنها نیروهای عاطفی- ذهنی و روحی جریان یافته و در نهایت بصورت فیزیکی بیان میشوند یعنی:

انرژی ایجاد شده بوسیله افکار و عواطف ما از طریق چاکراها عبور کرده و در سلولها، بافت ها و ارگانها توزیع میشود پس در نتیجه:

ما میتوانیم بر وضعیت جسم، ذهن و شرایط زندگی تاثیر بگذاریم

خیر اندیشی، نوعدوستی و مدیتیشن میتواند باعث باز شدن چاکراها و در نتیجه تقویت هاله گردد.

 

3 دیدگاه برای “چاکرا Chakras”

  1. مرسی ممنونم که توضیحات بیشتری دادین بابته چاکراها ، مطالب شما باعث شدن تا من خودم علاقه مند بشم به این مطالب و تحقیقاته بیشتر و وسیعتری در مورد این موضوع داشته باشم.واقعا از مطالب پر بار و مفیدتون ممنونم خیلی مطالبتون زیبا و پربار هستند ممنونم از مطالبتون.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.