what you resist, persistsٌ

با هر چه مخالفت کنی، مقاومت (ایستادگی) میکند.

این وضعیت منو بیاد قانون سوم نیوتن میندازه یعنی قانون کنش و واکنش ، هر عملی را عکس العملی است مساوی آن و در جهت خلاف آن.

اطلاعات عمومی http://rezamomenpour.blogfa.com

چه غافل بودم فکر میکردم با شکست دادن، پیروزم. شایدم قافل بودم یعنی غفلت نکردم، توی زندگی قصور داشتم.

ایستادگیهمواره میخواستم دوباره بسازم و دریغ از اینکه با هر بار شکست دادن در واقع یه شکست به کمرم و یه چروک به صورتم میزدم. به اعتقاد بعضیها عشق رو همیشه باید از نو آغاز کرد آخ که چقدر دوست دارم بچه ها بفهمن که یه پدر هم دوست داره فرزندشو در آغوش بگیره و فشار بده و بهش بگه به اندازه چشام دوست دارم ولی اون بچه اگه میتونست حتما میگفت که از چشم ها چیزای با ارزشتر هم وجود داره تو باید منو به بیشترین شکل ممکن دوست داشته باشی البته حساب آدمای عاشق خب بهتره بگم عاشقا از بقیه آدما جداست، اگر عاشقیم باید خودمونو از بقیه جدا کنیم.

عده ای هم معتقدند که داشتن احساس بد خیلی هم خوبه یعنی هر چه بیشتر نقش – من بیچاره- را بازی کنی توجه و عشق بیشتری رو از دیگر یا دیگران – بیشتر دیگر- دریافت می کنید، در واقع انسان بدون اعتماد به نفس در زندگی منافعی را کسب می کند مثلا در شرایط بروز مشکل خانوادگی دیگران نسبت به او احساس ترحم دارند، دیگران تصمیم گیرنده باشند چون احساس خوب پیدا کند، دیگران از او هرگز بدشان نیاید چون آنها از رقیب متنفرند، شخص هرگز شکست نخورد چون اصلا کاری را انجام نمیدهد، شخص می تواند برای انجام رفتارهای نا خوشایندش همواره دلایل موجهی بیاورد و چون نمیتواند روی کاری تمرکز کند فقط یک بهانه گیری کافی است، در نتیجه بدون اعتماد به نفس برای کاری نکردن همواره بهانه جویی وجود دارد.

حالا به قول دکتر مجد “ای انسان” این خود تو هستی که میتوانی بدون اعتماد به نفس باشی و راحت و بدون دغدغه و البته سربار، زندگی کنی یا هدف اولیه آفرینش رو دنبال کنی.

آخه به نظر من هدف آفرینش تکامل بوده و بس.

یادم باشه وقتی برای مروارید، دل به دریا میزنم ساحل را گم نکنم چون همه چی تو ساحلمه.

یک دیدگاه برای “what you resist, persistsٌ”

  1. این مطلبه شما کاملا درسته و این یه قانونه و به این میگن قانونه جذب، ما به هر چیزی فکر کنیم یا از هر چیزی که بدمون بیاد چون بهش فکر میکنیم همون اتفاق برامون میوفته چون به کائنات اعلام میکنیم که این اتفاق برامون بیوفته درسته که ما از یه چیزی بدمون میاد ولی چون همش داریم بهش فکر میکنیم پس برامون اتفاق میوفته.پس بهتره به چیزایی که دوست داریم فکر کنیم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.