تایلند Thailand

beach

نود درصد مردم تایلند بودائی و ده درصد مسلمان هستند از آنجائیکه مردم این کشور همواره لبخند به لب دارند به آن، کشور لبخند نیز می گویند.

منبع اصلی درآمد تایلند از راه توریست می باشد که این تعداد در سال ۲۰۱۰ شانزده میلیون نفر بوده است.night thai 

واژه «تای» در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «آزادی» نیز میباشد. دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود زیرا تایلندی ها سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. کتاب ها از جمله اشیای پر ارزش برای آنها به شمار می روند بنابراین نباید آنها را روی میز سر داده یا روی زمین قرار داد. فیل ها نیز دارای جایگاه بالایی هستند و مردم تایلند رابطه ای نزدیک با این حیوانات دارند. تایلند کشور بودایی است که در آن تصاویر بودا مقدس شمرده می شوند.  مجازات توهین به مقدسات زندان است حتی اگر توریست خارجی مرتکب این عمل شود.

معابد
معابد

در بین توریست پذیرترین کشورهای جهان تایلند در سال ۲۰۱۳ رتبه دهم و در سال ۲۰۱۴ رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده است البته شهر بانکوک در این دو سال رتبه سوم و دوم را بین پر بازدید ترین شهرهای دنیا کسب کرده است و همواره دو شهر پوکت و پاتایا مقام چهاردهم یا پازدهم را داشته اند.

در دو سال قبل پر بازدیدترین کشور دنیا فرانسه بوده وآمریکایی ها مطابق معمول نشان دادند که پر درآمدترین کشور از طریق توریست بوده اند از همه اینها که بگذریم معمولا شهر های زیر بترتیب پر بازدید ترین شهرهای دنیا بواسطه توریست بوده اند.

هنگ کونگ با جذب حدود بیست و پنج میلیون توریست رتبه اول را دارد و شهر های بعدی بترتیب عبارتند از: سنگاپور، بانکوک، لندن، پاریس، ماکائو که لاس وگاس آسیا شناخته شده است شبه جزیره ای در دریای چین است که مستعمره پرتقال بود و از اوایل سال ۲۰۰۰ پرتقال با باز پیوستن ماکائو به چین به مدت پنجاه سال مبنی بر یک منطقه آزاد و مستقل موافقت کرد، شهر بعدی نیو یورک سیتی  یک شهر با بهترین موقعیت در آمریکای شمالی میباشد، کوآلالامپور پایتخت کشور مالزی، آنتالیا که توریستهای روسی زیادی به چشم میخورد، شهر بعدی استانبول که دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا کرده است، دبی که دیگه آدم چیزی نمیتونه بگه، سئول، رم، پوکت و پاتایا هم که رتبه های بعدی را دارند.